OŚRODEK REFERENCYJNY
MEDYCYNY SPORTOWEJ
SIEĆ MEDYCZNA NA
TERENIE KRAJU
LIDER W MEDYCYNIE
DLA SPORTU
OPERATOR MEDYCZNY
KADRY NARODOWEJ
NAJWIĘKSZY ZESPÓŁ
SPECJALISTÓW
Opiekun Polskiej
Reprezentacji Olimpijskiej
Opiekun Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej
Projekty unijne
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny       Czcionka: Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża
COMS ORGANIZATOREM KONGRESU NAUKOWEGO PTMS W 2018 ROKU

Miło nam poinformować, że Zarząd Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej (PTMS) podjął uchwałę o powierzeniu Centralnemu Ośrodkowi Medycyny Sportowej organizacji Kongresu Naukowego PTMS w 2018 roku. Już dzisiaj zabieramy się do pracy, wychodząc z założenia, że do rozpoczęcia kongresu pozostały zaledwie dwa lata... Kongres najprawdopodobniej odbędzie się w Gdyni. O szczegółach przygotowań i prac nad programem naukowym będziemy informować na bieżąco. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w prace organizacyjne lub udzielić wsparcia finansowego przy organizacji tego wydarzenia prosimy o kontakt (kongres2018@coms.pl).

Warto wspomnieć, że we wrześniu br. odbyły się dwa duże kongresy naukowe, podczas których wiele dyskutowano o aktualnych problemach i osiągnięciach medycyny sportowej. W Poznaniu, podczas XX Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), odbyła się Sesja Sekcji Kardiologii Sportowej PTK pt. „Problemy kardiologii sportowej – sport, prawo, medycyna”. Współprzewodniczył jej dyrektor COMS – dr n. med. Hubert Krysztofiak. Z kolei podczas Kongresu Naukowego PTMS, który odbył się w Łodzi, współprzewodniczącym sesji „Wakcynologia w medycynie sportowej” był kierownik Centrum Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej COMS – dr Jarosław Krzywański. Doniesienia nt. aspektów prawnych orzecznictwa lekarskiego w sporcie, aktualnych problemów dopingu, szczepień przeciw grypie wśród polskich olimpijczyków, programu szczepień reprezentantów Polski na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Rio de Janeiro oraz jak podejmować ryzyko w sporcie zaprezentowali: dr n. med. Hubert Krysztofiak, dr n. farm. Andrzej Pokrywka, dr Janusz Jurczyk, dr Jarosław Krzywański i dr Martyna Nowak.
 
 
Partnerzy Zatrzymaj przesuwanie partnerów

Logotyp VISTAL GDYNIALogotyp POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK ZAPAŚNICZYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGOLogotyp POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK SZERMIERCZYLogotyp ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCELogotyp POLSKI ZWIĄZEK KOSZYKÓWKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK BIATLONULogotyp Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Gdański
Korzystanie z witryny www.coms.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.