OŚRODEK REFERENCYJNY
MEDYCYNY SPORTOWEJ
SIEĆ MEDYCZNA NA
TERENIE KRAJU
LIDER W MEDYCYNIE
DLA SPORTU
OPERATOR MEDYCZNY
KADRY NARODOWEJ
NAJWIĘKSZY ZESPÓŁ
SPECJALISTÓW
Opiekun Polskiej
Reprezentacji Olimpijskiej
Opiekun Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej
Projekty unijne
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny       Czcionka: Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża
II Międzynarodowe Sympozjum Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł
Szanowni Państwo,

 Polskie Towarzystwo Mięśni, Ścięgien i Więzadeł oraz Medical Magnus Sp. z o.o. we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki organizują II Międzynarodowe Sympozjum pt.: Urazy przeciążeniowe tkanek miękkich oraz złamania zmęczeniowe w sporcie, które odbędzie w dniach
12 – 14 grudnia 2019 r. w Hotelu Ambasador Premium w Łodzi.
 
Jednym z celów wydarzenia jest wymiana wiedzy i doświadczeń o urazach w sporcie i sposobach ich leczenia pomiędzy lekarzami, fizjoterapeutami oraz trenerami, a także zwiększenie świadomości trenerów i sztabów medycznych na temat zasad treningowych pozwalających na zmniejszenie skali występowania urazów zmęczeniowych u sportowców. Sympozjum ma ponadto służyć integracji środowiska medycznego i sportowego,
w celu doskonalenia procesu budowania profesjonalnych zespołów szkoleniowych wokół poszczególnych drużyn
i zawodników, co powinno zaowocować sukcesami sportowymi.

 
Sympozjum organizowane jest we współpracy ze Światowym Towarzystwem Mięśni, Ścięgien i Więzadeł (InSMuLT) i uświetni 100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wydarzenie to zaszczycą swoją obecnością znakomici goście z zagranicy m.in.: Prezes InSMuLT prof. Nicola Maffulli oraz Sekretarz Towarzystwa doc. Francesco Oliva, ponadto znany z leczenia piłkarzy prof. Pier Paolo Mariani, prof. Lars Engebretsen - szef Działu Medycyny i Nauki MKOL, prof. Calogero Foti zajmujący się rehabilitacją w sporcie, a także przedstawiciele UEFA: Henrique Jones - Prezes ESMA (European Sports Medicine Associates), Markus Walden - lekarz prowadzący program edukacyjny dla lekarzy UEFA oraz Paul Ackermann zajmujący się osteopatią. Ponadto na obrady Sympozjum zaproszeni zostali również wybitni polscy sportowcy tacy jak: Paweł Fajdek, Adam Kszczot czy Jakub Błaszczykowski. W ramach konferencji odbędą się Panele Ekspertów w formule Okrągłego Stołu określające zasady postępowania członków zespołu medycznego w urazach sportowych. Sympozjum będzie zatem znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i podzielenia się aktualną wiedzą w zakresie urazów tkanek miękkich i złamań zmęczeniowych w sporcie.
 
W trakcie Sympozjum omówimy zagadnienia związane z etiopatogenezą urazów, ich zapobieganiem, diagnostyką, leczeniem, odżywianiem i rehabilitacją. W szczególności skupimy się na następujących zagadnieniach:
 • Urazy tkanek miękkich w sporcie - świeże i przeciążeniowe.
 • Urazy wielowięzadłowe stawu kolanowego.
 • Urazy więzadłowe stawu skokowego w piłce nożnej i innych dyscyplinach.
 • Pachwina piłkarska.
 • Specyfika urazów w piłce nożnej kobiet i dzieci.
 • Urazy mięśniowe w sporcie.
 • Tendinopatie w sporcie.
 • Odżywianie i suplementacja w okresie leczenia urazów.
 • Relatywny Deficyt Energetyczny w sporcie.
 • Zapobieganie powstawaniu urazów tkanek miękkich.
 • Rehabilitacja w urazach tkanek miękkich świeżych i przeciążeniowych oraz pooperacyjna.
 • Genetyka w sporcie.
 • Quo vadis medycyna regeneracyjna w sporcie?
 • Złamania zmęczeniowe kości.
 • Tajemnice stawu krzyżowo-biodrowego.
 • Zmęczenie i ocena wydolności organizmu do wysiłku.
 • Ból w sporcie.
 • Doping w sporcie.
 • Rola psychologa w sporcie.
 • Powrót do gry.
 
Do udziału w Sympozjum zapraszamy lekarzy, fizjoterapeutów, studentów i trenerów oraz inne osoby zainteresowane w/w tematyką. W trakcie Sympozjum przewidujemy zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną w postaci warsztatów pierwszej pomocy, badań wydolnościowych, badania USG, ortotyki czy osteopatii dla lekarzy i fizjoterapeutów.
 
Zachęcamy do zgłaszania streszczeń wykładów, które zostaną wydane w publikacji konferencyjnej. Streszczenia swoich wystąpień prosimy wysyłać na adres biuro@ptmsiw.pl do dnia 08 listopada 2019 r.
 
W ramach Sympozjum odbędzie się przyjęcie powitalne „Welcome Party” oraz Uroczysta Staropolska Wigilia
z prezentami. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na tych uroczystościach.
 
Więcej informacji znajdą Państwo:  
W imieniu prezesa Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł oraz Komitetu Organizacyjnego serdecznie Państwa zapraszamy.
 

Partnerzy Zatrzymaj przesuwanie partnerów

Logotyp VISTAL GDYNIALogotyp POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK ZAPAŚNICZYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGOLogotyp POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK SZERMIERCZYLogotyp ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCELogotyp POLSKI ZWIĄZEK KOSZYKÓWKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK BIATLONULogotyp Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Gdański
Korzystanie z witryny www.coms.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.