OŚRODEK REFERENCYJNY
MEDYCYNY SPORTOWEJ
SIEĆ MEDYCZNA NA
TERENIE KRAJU
LIDER W MEDYCYNIE
DLA SPORTU
OPERATOR MEDYCZNY
KADRY NARODOWEJ
NAJWIĘKSZY ZESPÓŁ
SPECJALISTÓW
Opiekun Polskiej
Reprezentacji Olimpijskiej
Opiekun Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej
Projekty unijne
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny       Czcionka: Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża
KOMUNIKAT WS. EPIDEMII KORONAWIRUSA SARS-CoV-2

W związku z zachorowaniami na COVID-19, tj. zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2, w celu ograniczenia epidemii, w wielu krajach wdrożono szereg nadzwyczajnych środków. Odwoływane są m.in. imprezy masowe, w tym o charakterze sportowym. Ponadto zawieszono lub ograniczono transport publiczny krajowy i międzynarodowy.

Powyższe działania nie pozostają bez wpływu na polskich sportowców. Stąd też, w dniu 27 lutego 2020 roku, z inicjatywy Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej i Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, powołano Zespół ds. oceny ryzyka zdrowotnego polskich sportowców w związku ze światową epidemią koronawirusa. Jego głównym celem jest monitorowanie wszelkich zdarzeń mogących mieć wpływ na przygotowania polskich sportowców do igrzysk olimpijskich w Tokio. Podczas pierwszego spotkania Zespołu określono jego działania na najbliższe dni. Zaproponowano także, aby przedstawiciele polskich związków sportowych we wszelkich sprawach medycznych związanych z koronawirusem kontaktowali się z lekarzami COMSj. Osobami kompetentnymi w udzielaniu stosownych informacji są dr n. med. Hubert Krysztofiak (dyrektor COMS) i dr n. med. Jarosław Krzywański (kierownik Centrum Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej COMS).

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z Zasadami postępowania epidemiologicznego i medycznego w związku z ryzykiem zawleczenia na obszar Polski nowego koronawirusa (SARS-CoV-2), które dostępne są na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jak również regularnego śledzenia komunikatów dla podróżujących (opracowywanych na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób - ECDC oraz Światowej Organizacji Zdrowia - WHO), wydawanych także przez GIS. Pamiętajmy, że przede wszystkim niezbędne jest przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu. Wszelkie informacje dla podróżujących dostępne są pod adresem gov.pl/koronawirus oraz na stronie GIS.
 

Partnerzy Zatrzymaj przesuwanie partnerów

Logotyp VISTAL GDYNIALogotyp POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK ZAPAŚNICZYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGOLogotyp POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK SZERMIERCZYLogotyp ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCELogotyp POLSKI ZWIĄZEK KOSZYKÓWKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK BIATLONULogotyp Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Gdański
Korzystanie z witryny www.coms.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.